Przeskocz do treści

Kolagen w kosmetyce

Wytwarzanie kolagenu można pobudzić poprzez zabiegi medycyny estetycznej np. mezoterapię, zabiegi Thermage i laserem frakcyjnym.

Mezoterapia zwiększa produkcję kolagenu
Odpowiednią mieszankę substancji rewitalizujacych i regenerujących takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe stosuje się na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg pobudza metabolizm komórek i zwiększa produkcję kolagenu, dzięki czemu poprawia się napięcie i jędrność skóry.

Częstotliwość zabiegów:
- intensywna faza leczenia: 1 zabieg na 2 tygodnie przez okres 2 miesięcy
- faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na 1-3 miesięcy

Zabiegi termoodmładzania (Thermage) stymuluje syntezę nowego kolagenu
W zabiegu wykorzystane są fale elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej pomiędzy 0,3 MHz a 10 GHz, które penetrują tkanki na odpowiednią głębokość. Najistotniejszą konsekwencją tego oddziaływania jest stymulacja aktywności fibroblastów i synteza nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze, co powoduje wzrost gęstości i spoistości skóry, redukcję zmarszczek i poprawę wyglądu skóry.

Zabiegi laserem frakcyjnym
Zabieg stymuluje powstawanie kolagenu, zwiększa napięcie skóry i sprawia, że skóra na długo zachowuje zdrowy i młody wygląd. Idea tego lasera, nowej generacji, opiera się na wywołaniu  fragmentarycznych, mikroskopowych uszkodzeń skóry spowodowanych podgrzaniem tkanek. Każde takie punktowe uszkodzenie otoczone jest fragmentem zdrowej tkanki,  co stymuluje naturalne procesy naprawcze tkanek.

Widoczne rezultaty zauważalne są w ciągu 2-3 miesięcy po zakończonej terapii.

Częstotliwość zabiegów
3-5 zabiegów co 2-4 tygodnie